ZİNDE TERLİK NASIL KULLANILIR?

 

REFLEKSOLOJİ NEDİR?

Refleksoloji uzmanları tarafından belirlenmiş teknikler sayesinde sinirlerin belirli noktalarını uyarmak suretiyle ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını ve bu sayede nöronların yardımı ile sinire bağlı olan organın uyarıldığını savunmaktadır.Bununla  birlikte  psikoloji  bilimi  içerisinde başta panik atak ve depresif rarahtsızlıkların tedavisinde destekleyici  biçimde uygulanmakta  olup, başta Amerika ve Rusya’da ülkelerinde  engelli  vatandaşlar  üzerinde  ve  otistik,  spastik  engelli  çocuklar  ile felç rahatsızlığına  yakalanmış  hastalar  olmak  üzere  bir  çok  engel  grubunda  yüksek  oranda gelişmelerin  ortaya  çıkabilmesinde başlıca sebeplerden biri olmuştur.Ayak  ile el refleksolojisi, ayak ve  ellerde  bulunan  belirli  noktaların  manuel  biçimde  uyarılarak  hastanın vücudunda bulunan sinirlerin   ve   kan   dolaşımının   uyarılması   şeklidir. Günümüzde en sıklıkla kullanılan refleksolojilerden biri ise ayak refleksolojisidir. Peki ya Zinde terlik nedir?Günlük yaşantı içerisinde insanımızın maruz  kaldığı  en  büyük  sorunlardan  bir  tanesi  strestir.  Bireylerin  günlük yaşam içerisinde karşılaştıkları  bir  çok  sorunun  temelinin  stresin  oluşturduğu  yapılan  araştırmalarca kanıtlanmış vaziyettedir. Stresin  kan  yavaşlatıcı  etkiye  sahip  olması  vücudun  yeterli  besini almasını engelleyebilmektedir.  Refleksoloji  ise  bu  etkinin önüne  geçilmesine  yardımcı  olarak bünyenin yeterli  ve  yaşamsal  faaliyetleri  tam  olarak  yerine  getirebilmesini  sağlayacak  olan gıdayı almasına yardımcı olarak, toksinlerin de vücuttan atımının hızlandırmaya yardımcı olur. Refleksoloji yaptıran  kişilerin  bağışıklık  sistemlerinin  daha  da  güçlendiği,  eskisine  nazaran daha  da  iyi çalıştığı  ve  kışın yoğunlukla  yaşanılan  soğuk  algınlığı,  grip  benzeri  rahatsızlıklara karşı  daha güçlü  oldukları  yapılan  araştırmalar  sonucu kanıtlanmıştır.  Günlük  yaşantısı içerisinde düzenli bir biçimde  refleksoloji  yaptıran  bireylerin,  tecrübelerini  bizlerle paylaşmış olmaları süpriz değil bilakis gerçektir. Rerfleksoloji terliği, uygulanması gereken bölgelere hücum eder ve olumlu sonuçlar planlar.

ZİNDE TERLİK NEDİR?

Eller, ayaklar ve kulaklarda bulunan özel refleks noktalarının, vücudun diğer organlar ve salgı bezleri ile bağlantılı olması temeline dayanan bilimdir.
Refleks noktalarına basınç uygulanarak vücuttaki sinirler ve kan dolaşımı uyarılır, böylece rahatsızlıklar giderilir. Akupunktur prensiplerine benzer şekilde, refleksoloji vücudun enerji akımını uyararak iyileşme ve fiziksel fonksiyonlarda dengeyi sağlar. Vücuttaki organlar çeşitli yollardan akan enerjiyle bağlantılıdır. Uyarılan bölgedeki organlar ve salgı bezleri fonksiyonlarını yerine getiriyorsa, değişikliğe uğramayan rahat bir enerji akımı olur.
En yaygın kullanılan refleksoloji formu ayaklara uygulanan basınçtır. Zinde terlik, bu gibi etkilerde üst performans sergilemeyi planlar.


ZİNDE TERLİK NASIL KULLANILIR?

Refleks masaj terliğini düzenli olarak sabah, akşam 15 dakika olarak  günde en az 30 dakika kullanmanızı öncelikle öneririz. Bunun dışında  gün içerisinde  herhangi bir zamana bağlı kalmadan 10-15 dakikalık seanslar da yapabilirsiniz. Zayıflama etkisini hissedebilmek için ise yemeklerden 45 dakika  sonra 15 dakika  giymeniz ve dolaşmanız zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Tüm  gün kullanmanızı terliğin yapısından dolayı tavsiye etmiyoruz. Refleks masaj terliğinin belirlenmiş  kesin süreli  bir  kullanım  süresi  yoktur. Terliği rahatsızlığınız süresince giyip  dolaşmanız halinde terlik bir ayak masajı etkisi yaratacağından her zaman küçük seanslar halinde kullanmanızı tavsiye ederiz.
Kimlere Uygulanmaz…!
Hamileliğin ilk üç ayında tavsiye edilmez ve uygulanmamasına dikkat edilmesi gereken bir terapidir. Bununla birlikte enfeksiyon halimde, ateşlenme durumunda, kanser ve damar tıkanıklığı hastalıkları söz konusu olduğunda kişiye Refleksoloji Uygulanmalıdır.  

ZİNDE TERLİK ÖZELLİKLERİ:

Zinde terlik uyardığı noktalar;

  • Sinüs, baş ve boyun bölgesi.
  • Omuz, boyun, troid bezleri, akciğer ve göğüs kafesleri.
  • Bel çizgisi, omurga, idrar kanalları, mesane kuyruk sokumu.

Sizler de daha rahat bir şekil de hareket etmek ve günün stresin den huzursuzluğun dan kurtulmak için zinde terlikten yardım alabilirsiniz.

BİZE BU KELİMELER İLE ULAŞTINIZ

zinde, zinde terlik, zinde terlik nedir, zinde terlik siparis

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız

Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.