Yüzü Makyaja Hazırlama

Kusursuz bir makyaj yapmak istiyorsanız eğer makyaj yapmaya başlamadan önce kesinlikle cildinizi makyaja hazırlamalısınız. Cilt tipinize uygun ürünlerle yapılan bu hazırlık profesyonel makyajın temelini oluşturmaktadır. Cildinize gerekli bakım yapmadan uyguladığınız makyaj, ne kadar iyi ürünlerle ve iyi teknikle yapılırsa yapılsın istenilen sonucu vermeyecektir. Bu sebeple cilt öncelikle temizlenmeli, nemlendirilmeli, göz kremi sürülmeli, yüz ve göz bazı sürülmelidir.

Temizleme

Makyaj temizleme yüzün makyaja hazırlanmasının ilk aşamasını cildin temizlenmesi oluşturmaktadır. Göz makyajı varsa göz makyaj temizleyicisi ile temizlenir. Cilt tipinize uygun temizleyici ürün ile cilt temizlenmiş olur.

cilt-sorunları-580x250

Tonikleme

Temizlenen cildin ph’ını dengelemek ve gözenekleri sıkılaştırmak için bir pamuk yardımı ile tonik uygulanır. Birkaç dakika cildinizin toniği çekmesi beklenir.

göz-makyaj-temizliği

Nemlendirme

Toniklemenin arkasından cilt tipinize uygun nemlendiriciyle gereken nemin sağlanması gerekmektedir. Cildiniz çok yağlı ise çok az nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Göz kremi

Göz çevresi çok hassastır ve özel bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bu bölgede kas yoğunluğu çok az olduğundan ve derisi ince olduğu için çabuk kırışıp deforme olabilir. Gözler için özel olarak üretilen kremler gözlerin hassas yapısına uygun olarak üretilirler. Kırışıklıklar için, göz altı morluklarına ve şişliklerine özel göz çevresi kreminiz varsa nazik bir şekilde kreminizi sürebilirsiniz.goz-kremi

Yüz bazı

Bazlar, yüzü makyaja hazırlamak, makyajın kalıcılığını sürdürmek, renklerin daha canlı durması ve pürüzsüzlük vermesi için kullanılmaktadır. Yüz için üretilmiş makyaj bazlarından az bir ölçüde iyi bir şekilde yüzünüze dağıtırsanız eğer uygulayacağınız makyajın ömrü uzayacak ve niteliği güzelleşecektir.

Göz bazı

Göz için üretilen bazları göz makyajınızın kalıcılığını artırmak için tercih edebilirsiniz. Nazik hareketlerle az bir miktarda göz çevresine sürmek yeterli olmaktadır.

dudak-balmi-610x250

Dudak balmı

Dudak makyajının kusursuz olması için kuru ve çatlak dudakları nemlendirmeniz önemli olmaktadır. Dudak balmı sürün ve birkaç dakika sonra fazlalığını bir peçete ile alın. Cilt bakımı tamamlanmış olur.

Bunlar ilginizi çekebilir:

Diyet ürünleri, diyet macunları, besin takviyeleri, organik ürünler ve daha fazlası için sitemizi www.zayiflamamacunlari.com ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

cilt bakımı, makyaj, makyaj temizleme, güzellik, kadın, dudak balmı, nemlendirme, göz kremi, temizleme, tonikleme, yüz bazı, göz bazı