Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken, ten ve saç renginizin yanında göz renginize de dikkat etmelisiniz. Özellikle renkli gözlüyseniz makyajda kullandığınız renk tonlarının bakışlarınız üzerinde oldukça etkisi vardır.

Yeşil gözlere üç temel renk önerilir. Bunlar; Mor , Yeşil , Bakır – Kahve

buyuk-gozler-icin-makyaj-onerileri

tonlarıdır. Bunun yanın sıra, saç renginiz açıksa pembe renkler, siyah ise toprak tonları size yakışacaktır. Krem, gri, bej, vizon renkleri de yeşil göz rengini ön plana çıkarmada yardımcı olan diğer renklerdir. Siyah eyeliner kullanarak da bu etkiye ulaşabilirsiniz.

Mor Renk Tonları: Gözleriniz açık yeşilse açık, koyu yeşilse koyu mor tonlarını tercih edin. Böylece makyajınız göz renginizin önüne geçmemiş olacak. Örneğin; bordo veya mürdüm, yeşille en iyi uyum sağlayan renklerdendir. Koyu renklerle yapacağınız makyaj size gizem katacaktır.

Yeşil Renk Tonları: Bu rengi dumanlı göz makyajı yaparak kullanırsanız daha çarpıcı ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Açıktan koyuya doğru kullandığınız yeşil rengi, göz renginizin etkileyiciliğini ortaya çıkaracaktır.

kahverengi-gozler-icin-goz-makyaji

Bakır – Kahve Tonları: Bu tonları gece makyajında, davetler veya özel günlerde tercih edebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz görsellerden ilham alabilirsiniz!

Makyajınızı yaparken tercih edeceğiniz renkler, göz renginizi de uygun olmalıdır. Yeşil gözler için makyaj önerilerini de dikkate alarak, göz makyajınızda göz renginize uygun renkleri seçmeniz gerekir.

indir-8

Bu yüzden yeşil gözler için seçilen renkler uyumlu olmalı ve nasıl bir şekilde uygulanacağı bilinmelidir. Biz de Kokteylde.com ailesi olarak yeşil gözlü bayanların makyaj yaparken nelere dikkat etmesi gerektiğini yazdık.

Yeşil gözler için kaçınılmaz tek bir göz farı tonu vardır. O da mor renk göz farıdır. Yeşil gözleriniz ile mükemmel bir uyum sağlayacak olan mor göz farı, mavi tonlarında değil koyu bordoya çalan renk tonlarında olmalıdır.