Yeşil Çayın Zayıflatma Etkisi Doğru Mu?

Diyetlerin yaygınlaşması ile birlikte alternatif tıbba, zayıflama ilaçlarına ve her şeyden de önemlisi ve ilk sırada geleni bitkisel çaylara talep arttı. İşte bu durum kimileri için işe yarar bir araç gibi dururken, kimileri için ise kafalarda soru işareti bıraktı. Bitkisel çay ismi geçince akla ilk gelen hiç şüphesiz yeşil çay olur. Çünkü zayıflamak adına en çok yöneldiği çay türüdür.

Peki, yeşil çay aslında nedir? , yararları nelerdir? ,zayıflamadaki etkisi nedir? Tüm bu kafanızdaki sorulara karşılık olarak yeşil çayın kapsama alanını sizler için araştırdık;

yesil-cay-nasil-demlenir

Yeşil çay okside olmadan üretilen bir çay çeşididir. Bu nedenle okside edilmiş olan siyah çaya oranla, vücut için daha yararlı olduğunu söylemek mümkündür. Yeşil çay içeriğinde bulunan enzimler sayesinde antioksidan özelliği gösterir. Yapılan bazı çalışmalar yeşil çayın en çok akciğer, kolon, mide ve cilt kanserine karşı koruyucu olduğunu göstermiştir.

Aynı zamanda yeşil çay kanda kolesterol dediğimiz LDL kolesterolün okside olmasını engelleyerek kalp rahatsızlıklarına karşı da korunmaya yardımcı olur. Diş çürümesi, diş eti hastalıklarına karşı korur. Kemik yoğunluğunu düzenler.

8da476f72f06a276b1f930cdb28c21f1_XL_mini

Kilo kontrolü konusunda ise; obezite karşıtı özellik gösterir. İçerdiği kafein ile metabolizma hızında artış gösterebilir ve yağ yakımına yardımcı olur. Termojenik etkisi ile metabolizma hızında bir miktar artış sağlayabilmektedir. Kısacası yeşil çay yağ dokusunu engellemesi, yağ yapımını baskılaması, yağ emilimini azaltması ve metabolizma hızını artırması özellikleriyle antiobezite faktörü görür.

Sizde yeşil çayın bu son derece güçlü kilo kontrolü ile zayıflayabilir ve kendinizi dinç hissedebilirsiniz. Tabi ki bunun yanı sıra da düzenli bir beslenme şeklini ve egzersizi elden bırakmamak gerekir.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Yeşil çay, yeşil çayın faydaları, yeşil çay zayıflatır mı? ,Bitkisel çaylar, bitkisel çayların yararları, bitkisel çayların zararları, alternatif tıp, bitkiler ile şifa, bitkiler ile zayıflama, bitkisel yağların yararları, bitkisel yağlar ile zayıflama, bitkiler zayıflatır mı ?