Varise Karşı Koruyan Pratik Yöntem

Sıcak havalarda soğuk su ile bacaklara duş yaptırarak, denize ve havuza girilerek varisten korunabileceği de belirtildi.

Ayak başparmağına kadar gönderilen kanında, kullanımı sonrasında iki yolla akciğerlere geri döndüğünü söylediler. Kanın asıl takip etmesi gereken yolun, temiz kan damarları yanında, bacağın derinlerinde kemik yanında seyreden kirli kan damarı yolu olduğunu belirten uzmanlar, bu yolun ayakta uzun süre kalma, travmalar, cerrahi hasarlar, hormonal ilaçlar, sigara gibi faktörler ile bozulabileceğini de dikkat çekmektedirler.

1416842049349

Kanın akciğerlere geri dönüşü sırasında da damar içi geri kaçışını önleyen damar içi cepçillerinin de hasarlanmasına neden olduğunu belirten uzmanlar, bu iç kirli kan damarı yetersizliğinde, bozukluklarında çalışmasını istemediğiniz cilde de yakın olan kirli kan damarları ve hemen cilt altında seyreden ince kılcal damar yolunun çalışmasına neden olur.

hamilelikte-varis-oluşumu

Artık varis hastalığı oluşmuştur. Örümcek ağı damar görüntüsünden kalın damar yapıları şeklinde bir yelpazede görürürüz bu hastalığı.  Kirl kan damarlarında ki kanın akciğere geri dönüşünün bacak kaslarının çalışması ile gerçekleşeceğini dile getiren uzmanlarda, yol yürüme ekserszleri derin ve damarlarının içerisinde de kan göllenmesini engelleyebilir. Damarın tonusunun sağlıklı olmasını iç cepçiklerinin sağlıklı bir yapıda olmasını temin eder. Bu damarların da sağlıklı kalması için yürümeyi ihmal etmeyiniz. Yürünebilecek mesaferi muhakkak yürüyerek kat ediniz.

Varis.tanisi.nasik_.konur_

Oturarak iş yapanların uzun süre ayakta hareketsiz kalarak işlerini gerçekleştirenlerin ayak bilekleri diz kalça eklemlerini hareket ettirerek bacak baldır kaslarını hareket ettirerek kan dolaşımına yardımcı olmaları da gerektiğini belirten uzmanlarda, özellikle hanımların da yüksek topuklu ayakkabılardan kaçınmaları gerektiğini de kaydettiler.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

varise karşı koruyan pratik yöntem, varis, varis tedavisi, sağlık, varisten korunma, varisten korunmanın yolları.