Sindirime Yardımcı Besinler İle Zayıflayın

Kilo vermek isteyenlerin bir numaralı tercihi şok diyetler haline geldi artık. Ama bu durumun, ne kadar da sağlıksız olduğunun herkes farkında. Kilo vermek için gerekli olan her şey aslında her zaman söylenildiği gibi oldukça basit sağlıklı ve dengeli beslenmek ve düzenli bir spor gerekiyor. Ama insanlar daha kısa sürede kilo vermek için şok diyetlere yönelebiliyorlar.

Peki, sağlıklı beslenmenin yanında zayıflamak için sindirimi kolay olan besinleri tercih etmeyi denediniz mi hiç? Bu sayede hem metabolizmanızın hızlanmasına da katkı sağlamış olursunuz. Hem de kolayca zayıflayabilirsiniz. Sindirimi kolay ve sizin yararlı olabilecek yiyecekler ise şöyle;

Karnabahar:

Mideniz de bulunan rahatsızlıkları da yok edip, aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermenize yardımcı olacaktır.

indir (3)

Lahana:

Kolay sindirilen bir başka besin olan lahana çiğ olarak salatalarda tüketmeniz ya da katı meyve sıkacağından geçirerek suyunu içmeniz öneriyor. Aynı şekilde mideyi rahatlatmakta da birebir olan besindir.

indir (4)

 

Patates:

Birçok rahatsızlığa da iyi gelen patates, yağlı olmamak şartıyla her şekilde tüketilebilir. Aynı zamanda sanılanın aksine diyette de çok yararlı bir besindir ve suyu sıkılarak da tüketilebilir.

638

 

Ispanak:

Kolay sindirimin yanında diyetlerin bir numaralı besini olan ıspanağı çiğ ya da hafif buharda pişirerek tüketmek sizin için daha faydalı olacaktır.

ispanak

Zeytinyağı:

İşlenmeden yani daha çok salataların içerisine katılarak, kullanılması öneriliyor. Bu şekilde hem vücudunuzda depo edilmiş fazla yağları yakmış olacak hem de yediğiniz besinlerin daha kolay sindirilmesine olanak vereceksiniz.

naturel zeytin yag

 

Sizde sindirime yardımcı bu besinleri tüketerek kolayca zayıflayabilirsiniz.