Renk Açıcı Maske Tarifleri

indir (4)Cildimizin en güzel hale gelmesi için yapılması gereken her şeyi yaparız. Cilt lekeleri içinde aynı durum geçerlidir. Cildinizde oluşan bu lekeler sizin için geçmesi imkânsız gibi duruyorsa ve hangi ürünü kullanırsanız kullanın etkili bir sonuç elde edemediyseniz,  evinizde yapabileceğiniz küçük maske tarifleri ile bu durumu çözebilirsiniz.  Ayrıca bu maske tarifleri ile sadece lekeleri değil, cilt tonunuzu da açabilirsiniz. İşte o maske tarifleri:

Renk Açıcı Doğal Maskeler:

200 gram su

1 yemek kaşığı ıhlamur

1 çay kaşığı elma suyu

2 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:

Suyu kaynattıktan sonra, içine ıhlamur ekleyin. Ihlamur 10 dakika demlendikten sonra süzün. Posasını aldıktan sonra kalan su içine elma suyunu koyun ve limon suyunu ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımıyla cildinize sürün. Uyumadan önce karışımı sürün ve yıkamadan yatın. Her 5 günde bir yenisini hazırlayın. Buzdolabında saklayın.

Renk açıcı pirinç unu maskesi:

1 çorba kaşığı pirinç unu

1,5 çorba kaşığı gül suyu

Hazırlanışı:

Pirinç ununu bir kap içeresine koyun ve içine gül suyu ilave ederek karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar karışımı cildinize masaj yaparak sürün. Yarım saat sonra cildinizden arındırın. Maske haftada 2 kere kullanıldığında renk beyazlamasına etki edecektir.

Renk açıcı yoğurt maskesi tarifi:

Küçük bir kase yoğurt

Yarım çay kaşığı limon yağı

Hazırlanışı:

Küçük bir kase yoğurt içine limon yağını ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra cildinizin tamamına sürün. 20 dakika geçtikten sonra yüzünüzü bol suyla durulayın.