Prostat Nedir? Prostat Büyümesi İçin Öneriler

Prostat Nedir?

Prostat, erkeklerin üreme sitemlerinin bir parçası olu, küçük bir salgı bezidir. İdrar torbasının altında ve kalın bağırsağın önünde bulunur. İdrar torbasından taşınmasını sağlayan idrar yolunun başlangıç kısmını saran prostat salgı bezinin görevi, meniyi oluşturan sıvının %20’lik kısmını salgılamak ve spermin dışarı atılmasını sağlamaktır.

Prostat Neden Büyür?

Prostat erkeklerde yaş ilerledikçe görülür. 70 yaşında olan iki erkekten birinde prostat olduğu bilinir. Prostat, prostat bezinin işlevini yitirmesinin ya da azalmasının ardından fazla basınç yükselmesinden dolayı büyür. Büyümemesi için prostonor kullanılabilir.

Prostat büyümesinin belirtileri nedir?

İdrar yaparken sorunlar yaşamak, yanma ya da batma hissi yaşamak,

İdrar yaparken ağrı yaşamak

Çok az idrar yaparken bile sorun yaşamak

Sık idrara çıkma

Bel de ve vücutta birtakım ağrılar

Karın, kasık bölgelerinde ağrı

Cinsel problemler ve cinsel isteksizlik

Cinsel ilişki de ağrı

Prostat Büyümesi İçin Bitkisel Çözümler

40 yaşlarından sonra başlayabilen prostat büyümesi birçok erkeğin yüz yüze kaldığı bir durumdur. Geleneksel tedavi yöntemlerinde bu rahatsızlığa çözüm olarak yakı otu kullanılmış ve etkileri görülmüştür. Ya da prostat damlası kullanarak prostat büyümesi için önlem alabilirsiniz.

 

Prostat büyümesi ne gibi problemlere sebep olur

İdrara çıkma da yaşanan zorluk hayatınızı zorlaştırabilir. Sık sık idrara çıkmak sizi rahatsız hissettirebilir.

Prostatta görülen büyüme idrar tıkanıklığına sebep olabilir bu da mesane de taş oluşmasını tetikleyebilir.

Prostat büyümesinden kaynaklanan enfeksiyonlar böbreklere zarar verebilir. Prostat büyümesinden kaynaklanan tıkanık yüzünden böbreklerde basınç yaşanabilir ve bu basın böbrekleri genleştirebilir ya da büzüştürebilir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

PROSTONOR bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: prostonor nedir ne işe yarar, prostonor yan etkileri, prostonorum, prostonor gittigidiyor, prostonor damla, prostonor iletişim, prostonor eczanelerde satılıyormu, prostonor n11, prostonor damla ne işe yarar, prostonor bitkisel destek kürü, prostonor, prostonor nedir, prostonor amazon, prostonor bitkisel kür, prostonor damla fiyatı, prostonor damla kullananlar, prostonor damla nedir, prostonor damla nasıl kullanılır

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.