Kilo Vermek İçin Koşmayı Denediniz mi?

Birçok insan, kilo vermek için koşmayı tercih eder, çünkü kalorileri yakmak, metabolizmanızı geliştirmek, egzersizinizi daha verimli ve kullanışlı hale getirmek ve “koşmanın yüksek” tadını çıkarmak için mükemmel bir yoldur. Demek ki, koşmak da hızlı kilo vermek isteyenler için seçilen bir yaklaşım. Doğru şekilde koşmak, kilo vermek için kendi kendini çalıştırdığından dolayı çok daha önemlidir.

Vücudumuzda koşmanın yararları nedeniyle, genellikle kilo verme için egzersiz ve beslenme gurusu tarafından tavsiye edilir.

Kilo Kaybı İçin Koşmanın Faydaları

Kilo kaybı için koşmanın en büyük yararları arasında iştahınızı kontrol etmek, metabolik hızınızı arttırmak, kalorileri yakmak, zamandan tasarruf etmek, egzersizinizi daha kolay hale getirmek ve hatta diyet alışkanlıklarınızı iyileştirmek sayılabilir.

 

Metabolizmayı Geliştirir

Vücudunuzun metabolik hızı, yüksek yoğunluklu bir egzersize katıldığınızda artar. Başka bir deyişle, doğal olarak daha fazla kalori yakar ve egzersiz bittikten sonra bile vücudunuzu yüksek bir yağ yakma durumunda tutar. Zamanla, çalışarak, yemek yerken, dinlenirken ve uyurken bile, “vücudunuzu” daha verimli bir şekilde çalıştıracak olan metabolizma hızınızı artırabilirsiniz.

Yanan Kaloriler

Kilo vermek isteyenler için, koşmanın birincil amacı, sonuçta bu sinir bozucu kilo vermekle sonuçlanacak kalori yakmaktır. Bir koşu yürüyüşü stratejisini denerseniz, sonuçlar daha da dikkat çekicidir. Kalp atış hızınızı yükselterek ve düşürerek ve yorucu egzersizleri dinlenme süreleriyle kesintiye uğratarak, vücudunuzun kalori yakma yeteneğini daha reaktif ve dinamik hale getirerek artırmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun dışında koşmanın doğada antidepresan olduğu da biliniyor!

 

Kalp Sağlığını Korur

Koşu, kardiyovasküler sisteminizi formda tutmak için mükemmel bir yoldur. Kalp atış hızınızı artırmak kan damarlarını ve arterleri güçlendirmek için çalışabilir, temelde vasküler sisteminizi bir egzersiz yaparak, aynı zamanda kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı düşük tutmaya yardımcı olur, bu da uzun vadede kardiyovasküler sistem üzerindeki zorlamayı azaltır. Koşu şeklinde düzenli egzersiz, aynı zamanda kolesterolü düşürmenize ve diyabet riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

 

Zaman tasarrufu

Birçok kişi, ağırlık kaldırma spor salonunda bir saat geçirmekten ya da başka bir çeşit direniş eğitimi yapmaktan hoşlanırken, koşmak her gün etkili bir antrenmanın tadını çıkarmanın en hızlı yollarından biri olabilir. Yüksek yoğunluklu koşu, günde 20-30 dakika gibi kısa bir sürede ciddi kilo verme etkileri sağlayabilir. Unutmayın, yoğunluk ve aralık eğitimi kilo kaybı için çok önemlidir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız:koşmak kilo verdirirmi, koşmak kilo vermek, kosmak kilo, koşmanın kilo vermeye faydası, koşmak ve kilo vermek, 1 kilometre koşmak kaç kalori, 10 kilometre koşmak kaç kalori, koşarak kilo almak, koşarak kilo alınır mı, koşarak kilo alma, koşmanın kilo vermeye etkisi, koşarak hızlı kilo verme, koşma ile kilo verme, koşarak kaç kilo verilir, koşmak ne kadar kilo verdirir, 1 saat koşmak kaç kilo verdirir, kosmak kilo verdirir mi, koşarak ne kadar kilo verilir, sabahları koşmak kilo verdirirmi, koşmak kilo verdirir mi, koşarak kilo verenler, koşarak kilo verdim, koşarak kilo verme programı, koşarak kilo verme yöntemleri, koşarak kilo verilebilir mi, koşarak kilo verin, yerinde koşmak kilo verdirirmi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır