Kilo Almak İsteyenlere Öneriler

Obezite çağımızın en fazla konuşulan sorunları haline geldi. Bununla birlikte sosyal medya araçları olsun, toplum olarak hepimiz güncel diyetleri ve insanların nasıl zayıfladığını konuşur hale geldik. Aslında yapılan araştırmalar kilo problemi yaşayanların yanında zayıflama sorunu ile de karşı karşıya kalan pek çok insan olduğunu gösteriyor. Çünkü artık insanların zayıflama tutkusu zayıflamayı da bir sağlık sorunu haline getirdi. Peki, bu problemi yaşayan insanlar ne yapmalı;

Zayıf kişiler öncelikle zayıflık sebebinin belirlenmesi için bir takım tahliller yaptırmalıdır. Troid bunlardan bir tanesidir. Troid hormonları normalin üzerinde çalışıyor olabilir fakat metabolizma fazla enerji yaktığı için kişi kilo almıyor olabilir.

Günlük alınan kalori miktarı artırılmalı: Aklına geldikçe ceviz, badem, fındık gibi yüksek kalorili ve sağlıklı kuruyemişler atıştırılmalı.

412420100223063109389

Kahvaltıda enerji içeriği yüksek ballı süt tercih edilebilir.

Kahvaltıda bal ve pekmez tüketimi artırılmalıdır.

Öğle ve akşam yemeklerinde yüksek kalorili saydığımız bulgur, pirinç veya makarna tüketilebilir.

Öğünler ile birlikte içecek tüketilebilir bu kilo almayı sağlayacaktır. Ancak sağlıklı içecekler olmak kaydıyla.

lezzetli_makarna_pisirmenin_puf_noktalari13529879690_h952410

Öğünlerle birlikte salata ve çorba tüketilmemelidir. Zaten küçük olan mide hacmi dolacağı için iştah kapanmasına yol açabilir.

Et, balık, tavuk gibi protein kalitesi yüksek olan besinler tüketilmelidir.

Günlük en az 1 litre süt ve yoğurt türevi besinler şekerli olabilecek meyveler ile tüketilmelidir.

portakalli-sut

Kilo aldırıcı ve kas geliştiren spor türleri seçilmelidir.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Kilo alamama nedenleri, kilo aldıran besinler, kilo aldıran öneriler, kilo aldıran sporlar, anoreksiya, mankenlik hastalığı, anoreksiyalı kişilerin resimleri, diyetisyenlerin kilo aldırma önerileri, kilo aldırma diyetleri, uzman diyetisyenler, diyetisyenlerden anoreksiya yorumları, spor ile kilo alma