Izgara Köfte Kilo Aldırır mı?

Çocuk ya da yetişkin olsun hemen hemen herkesin çok severek tükettiği gıdalardan olan ızgara köfteyi, diyette iken tüketmek doğru olur mu? Kilo vermek isteyen birisi çok sevdiği ızgara köfteyi gönül rahatlığı ile tüketebilir mi?

Kıymadan yapılan köfte, protein açısından zengin bir gıdalardır. Herkes tarafından pek çok sevilen köfte, yapılış şekline göre kilo aldırıyor veya kilo aldırmıyor.

Diyetiniz için düşük kalori yiyecekler tüketmelisiniz!

Öncelikle diyet yaparken düşük kalorili yiyecekler yememiz gerektiğini zaten biliyoruz. Izgara köftenin kaç kalori olduğuna bakacak olursak yaklaşık 200 kalori diyebiliriz. Ancak eğer yağda pişirirseniz kalori artışı artabilir.

Izgara köfte içerisinde yüksek miktarda B12 ve demir içerir. Izgara köfte kendi yağında pişer ve Izgara da pişirildiği zaman içerisinde yağ oranında azalma görülür. 1 porsiyonda 3-4 adet tüketilirse kilo aldırma olasılığı düşer. Ancak köfteyi kızartma olarak yerseniz aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Köfteyi kızarttığınız zaman içerisinde yağ birikimi olur ve bu yağlarda size kilo olarak geri dönebilir, aman dikkat!

Diyet için yenilen gıdaların haşlanmış ya da ızgara pişirilmiş gıdaların tüketilmesi önerilir. Özellikle ızgara köftede ekstra yağ kullanmaya gerek duymayacağınız için diyetiniz için kullanılabilir.

Izgara köfte de dikkat etmeniz gereken diğer bir durum ise köfteyi yaptığınız gıdanın yağsız etten yapılmış olmasıdır. Çok fazla yağlı etin sağlık açısından bir takım sorunlara sebebiyet verebilir. Bu yüzden köfte yapacağınız kıymanın, etinin az yağlı olmasına dikkat etmeniz de fayda var.

Bize bu kelimelerden ulaştınız:

ızgara köfte harcı, ızgara köfte tarifi oktay usta, ızgara köfte tarifi özgür şef, ızgara köfte tarifi arda, ızgara köfte kalori, ızgara köfte tarifi nefis yemek tarifleri, ızgara köfte, mangal köfte tarifi