Güncel Diyetlerle İlgili Bilinmesi Gerekenler

mucize-diyet

Diyetler ile ilgili çok fazla duyumlar alıyoruz kimisini uyguluyoruz kimisi ise havada kalıyor. Ama yapılması gereken en önemli nokta sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve sağlık beslenmeden vazgeçmemek. Diyete gireceğimiz süre zarfı içerisinde de egzersizi ihmal etmemek ve eğer bir uzmandan yardım alamıyorsak bile, sağlıklı ve vücudumuza uygun bir diyeti seçmek gerekiyor.

Şu sıralar herkes tarafından çok konuşulan güncel diyetlerle ilgili bir de biz bilgi vermek istedik size ve işte güncel diyetler ve güncel diyetlerle ilgili dikkatli olunması gereken hususlar:

Atkins diyeti:

Protein içeriği yüksek, karbonhidrat içeriği düşük olan bir diyettir. Karbonhidrattan kısıtlı olduğundan ekmek, unlu gıdalar, makarna, pilav ve meyve gibi besinler yasaktır. Oysa bu tip besinler organizmanın temel enerji açığını karşılayan besinlerdir. Protein ağırlıklı beslenmenin ön planda olduğu bu diyette proteinin fazla alınması vücutta bir takım fizyolojik değişikliklere neden olmaktadır.

Montignac diyeti:

Bu diyetin özelliği aynı gün içeresinde protein ve karbonhidratın yer almamasıdır. Ayrıştırma diyeti ile aynı özelliklere sahiptir. Doğal olarak bulunan her besinin içeriğinde kendine özel oranlarda protein, karbonhidrat, vitamin bulunur. Sağlık açısından pek uygun bir diyet değildir çünkü bu tarz ayrıştırma diyetleri kas ve kemik kütlesinden yapılan kayıpların yaşandığı, sağlıksız kilo kayıplarına neden olmaktadır.

Zone diyeti:

İlk göze çarpan, diyetin aç kalmama prensibi üzerine kurulu olduğudur. Önerilen gün sayısına bakıldığında 4 öğünden oluşan bu diyette sabah ve öğlen arasındaki uzun süre açlığı yoğun şekilde hissettirmektedir. Bu da insanların en aktif çalıştıkları dönemde performanslarının azalmasına neden olmaktadır.

Sizde bu diyetleri uygulayacaksanız bunları bilin ve ona göre bir diyet seçimine gidin.

Aşağıdaki sözcüklerden sitemize ulaştınız:

Diyetler, şok diyetler, zararlı diyetler, çabuk kilo verdiren diyetler, kilo kontrolü, güncel diyetler, uzman diyetisyenler, uzman diyetisyen diyetleri, en çok uygulanan diyetler, yağ yaktıran diyet

Zero Size zayıflamanıza yardımcı olabilir. Videoyu izleyerek Zero Size hakkında bilgi alabilirsiniz