Göbekte Yağlanmaya Neden Olan Faktörler

Kilolarımız ile başımız dertte ise özellikle de bu kilolar bölgesel olarak yayılıyorsa, durum gün geçtikçe canımızı sıkacaktır. Çünkü bölgesel kilolardan kurtulmak daha zordur hepimizin bildiği gibi.  İnsanlar bu durum için çok ağır egzersizlerden, pahalı spor salonlarından, ya da bıçak altına yatmaktan hiç kaçınmıyor.

En çok şikayet edilen bölgesel yer ise hiç şüphesiz göbekte oluşan yağlanmadır. İnsanlar artık bu durum yüzünden kazakların ardına gizleniyor, pantolonların kapanmayan düğmelerinden şikayet ediyor. Tatil sezonunda olduğumuz şu günlerde mayolarla kiloları örtmek yerine, rahatça bikinilerle dolaşmak istiyor.

Bu durumlardan şikayetçi olanlar için biz de bazı öneriler sunmak istedik. Bu önerileri okudukça; yaptığın yanlışları gör ve gülümse ve doğrularını öğrenerek harika bir beden kavuşmanın heyecanın yaşa. İşte göbeğindeki yağların nedenleri;

fat man holding a measurement tape

Gece yemek yemeyin:

Sindirim sistemi geceleri aktif hale geliyor ve tüm yediğimiz yiyecekleri sindirmeye başlıyoruz. Fakat o masummuş gibi gelen ufak tefek atıştırmalıklar sindirim sistemimizin çalışmasına mani oluyor. İşte göbek yağlarının birikmesindeki gerçek bu. Gece acıktığınızda bir bardak bitki çayı içebilirsiniz.

gobekte-yaglanmanin-nedenleri

Gazlı içeceklerden uzak durun:

Yapılan son araştırmalar bize gösteriyor ki gazlı içecek tüketenlerin bel çevrelerinin genişliği daha fazla. Diyet gazlı içeceklerde asla çözüm değil. Yapay şeker daha çok acıkmanıza neden oluyor ve kilo artışı kaçınılmaz oluyor.

kola_45d18fa0-123b-486d-99a6-0dc787b63eba_2

Sizde bu önerilere  uyarak, göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Bölgesel kilolar, bölgesel kilolardan kurtulmanın yolları, bölgesel kilo diyetleri, bölgesel kilo egzersizleri, egzersiz önerileri, diyet ve sağlık, sağlıklı beslenme,  fazla kilo uzmanları, şeker hastalığı, şeker hastalığı diyeti, bitkisel bakım, su ve diyet, gazlı içeceklerin zararları, Avrupa diyet merkezi