Elmalı Yoğurt Kürü nedir? Nasıl Hazırlanır? Elmalı Yoğurt Kürü Diyet Listesi

ELMA VE YOĞURT KÜRÜ

Günümüzde pek çok kişi zayıflamak için veya zayıflamak için olmasa bile daha zinde bir vücut için diyet yapmaktadırlar.  Diyet listelerinin zirvesinde yer alan elma ve yoğurdu birleştirerek elsiz bir harman tadında diyet listelerinin baş tacı olmuştur.

Elma ve yoğurt ikisi de başlı başına birer fayda kaynağıdır. Elmanın tokluk hissi sayesinde gün boyu açlık hissinden kurtulabilir ve daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Yoğurt ise diyet listelerinde ara öğün ve öğlen yemekleri için de kullanılmaktadır. Son zamanlarda ise bu iki ürünü karıştırarak kür elde edilmekte ve diyette kullanılmaktadır. Sadece diyette değil normal hayatta bile atıştırmalık olarak kullanılmaktadır. Her iki besin de yağ yakma konusunda iyi olduğu için kilo verme konusunda hızlı ve etkin bir sonuç gösterecekti.

Elma- yoğurt kürünün etkisini görmek için 15 gün boyunca kullanmalı ve vücudu bu düzene alışmasını sağlamalı. 15 gün boyunca kullanım sonrası vücut hızlı bir şekilde forma girecektir.

Elmalar için ise yeşil elmanın kırmızı elmaya göre daha fazla etkin olduğu gözlemlenmiştir. Ama eğer yeşil değil de kırmızı elmanız varsa kırmızı elma da kullanabilirsiniz. Sakıncası yoktur.

Elma ve yoğurt kürünü evde herkes kendi başına kolayca ve zahmetsizce hazırlayabilir hiç bir şekilde maddi bir hasar oluşturacak nitelikte değildir.

YAPILIŞI?

 2 tane elmayı dilimleyip çekirdeklerinden ayıkladıktan sonra 1 litre suda kaynatın.  Daha sonra blender den geçirip bir kapta toplayınız. Bu elmayı buzdolabın da muhafaza etmeliyiz.

Daha sonra her öğünde 2 yemek kaşığı kadar elmayı ve 4-5 kaşığı yoğurdu kür kıvamında olacak şekilde hazırlamalısınız.

Bu sayede zayıflamak isteyenler kolayca zayıflayacaktır. 

Aynı zamanda elma ve yoğurdu sadece kür olarak değil normal bir diyet listesinde de kullanabilirsiniz.

SABAH;

 • 1 adet kepekli ekmek
 • 5-6 adet zeytin
 • 1 kase ELMALI YOĞURT
 • 1 dilim peynir

Bu besinlerle beraber elmalı yoğurt daha etkili olacaktır.

Ara öğünde ise sadece elmalı yoğurtta tüketebilirsiniz.

ÖĞLE;

 • 1 kase pilav
 • Yeşillik salatası
 • Sebzeli yemek
 • Elmalı yoğurt

Ara öğünde yine elmalı yoğurt tüketebilirsiniz.

AKŞAM;

 • 1 tabak patates yemeği
 • 1 kase elmalı yoğurt
 • 1 tabak pilav

Eğer her öğün ve arar öğünde elmalı yoğurt yemek istemiyorsanız bazı öğünlerde tüketmeyebilirsiniz.

Elmalı yoğurdu kür olarak kullandığınız taktirde daha hızlı ve etkin bir şekilde zayıflamaya başlayabilirsiniz.

Elmayı veya yoğurdu tek başına da tüketebilirsiniz. Yoğurdu düz haliyle tüketmek; metabolizmayı hızlandırır ve kemik gelişimine fayda sağlar. Aynı zamanda elmayla eş değer görev olarak yağ yakımını da hızlandırır. Bu iki besin de bağışıklık sisteminin gelişiminde büyük rol oynamaktadırlar.

Elmayı gündelik hayatta sadece meyve olarak tüketmekle kalmamalı farklı kullanım biçimleriyle de kullanılmamalıdır.