2000 Kalorilik Diyet Listesi

Kilo vermek ve yaşamı boyunca formda kalmak bay bayan herkesin ortak hayallerinden biridir. Özellikle fazla kilolara sahip biri için bu durum imkansız ve sadece hayal olduğu sanılmaktadır. Aslında her konuda olduğu gibi kilo vermek konusunda da imkansız diyet bir şey yoktur. Azim ve sabıra bağlı olan kilo vermek ve formda kalmak bazen sadece diyet yapmadan sağlıklı besinler ile doğru beslenerek bile gerçekleşmektedir. Fakat çok fazla kilolara sahip ve kronik hastalığı olan biriyseniz mutlaka doktora giderek ve doktor kontrolü altında kilo vermenizi öneririz.

Bunun dışında çok fazla kiloya sahip olmayan birkaç kilo fazlalığını vererek ideal kilosunu korumak isteyen biriyseniz sizin için bazı önerilerimiz var. Bir diyet programından kalori ne kadar düşük olursa o kadar aç kalacağınız için daha çok kilo verebileceksiniz. Fakat kalori miktarı yüksek ise birkaç kilo fazlalığınızı vererek ideal kilonuzu koruyabilirsiniz. Kalorisi diğer diyetlere nazaran daha yüksek olan 2000 kalorilik diyet listesini sizinle paylaşacağız. Unutmayın bu diyet listesi ile çok büyük rakamlarda kilo veremeyip sadece birkaç kilo fazlalığınızdan kurtulabilirsiniz.

2000 Kalorilik Diyet Programı

Kahvaltı

– Şekersiz çay veya kahve

– 1 kibrit kutusu peynir

– 1 adet haşlanmış yumurta

– 3 ya da 4 adet zeytin

– 2 ince dilim kepekli ekmek

– Domates, salatalık

Öğle

– 8 yemek kaşığı az yağlı sebze yemeği

– 1 kase kaymaksız yoğurt

– Yağsız salata

– 5 yemek kaşığı erişte

– 1 porsiyon meyve

İkindi

– 2 kepekli ince dilim ekmekli yağsız tost

–  1 su bardağı süt

Akşam

– 100 gram ızgara balık

– Yağsız salata

– 2 ince dilim kepekli ekmek

Gece

– 2 porsiyon meyve

Tüm diyet programlarında olduğu gibi bu diyet programında da bol bol su içmeyi egzersiz yapmayı ve yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. Ayrıca öğün aralarında yağ yakma özelliği bulunan sinameki, yeşil çay ve mate çaylarını içerek metabolizmanın biraz daha hızlı çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, diyet listesi, diyet örnekleri, diyetler, diyet listeleri, diyetisyen, diyet önerileri, diyet nasıl yapılır, diyet akşam yemeği, diyet ara öğün, diyet çayları, kalorili diyetler, diyette kaç kalori almalı, 2000 kalori, 2000 kalorili diyet, 2000 kalorili diyet listesi, 2000 kalorili diyet örneği